Dzień Patrona

 

Wyjątkowe chwile pozostają długo w pamięci tych, którzy w nich uczestniczą. Do takich, dla społeczności naszej szkoły, z pewnością należeć będą te, związane z dniem dzisiejszym.
29.05.2024r. świętowaliśmy Dzień Patrona. Tegoroczne obchody przybrały formę wspólnego dla klas 4-8 rajdu na polanę Wykus. Tu wysłuchaliśmy opowieści na jego temat, oddaliśmy hołd Naszym Patronom uczestnicząc w Apelu Poległych, przygotowanym przez uczniów z klasy 7. Następnie przedstawiciele uczniów klas 5. i 6. prezentowali prace związane z tematyka partyzancką, a siódmoklasiści przedstawili swoje przemyślenia na temat współczesnych postaw patriotycznych. Poszczególne części wspólnego spotkania przeplatane były pieśniami żołnierskimi w wykonaniu chóru szkolnego i uczestników uroczystości. W takim dniu nie mogło też zabraknąć ogniska
i krzepiącego polowego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, nauczycieli i samych uczniów.

W tym samym czasie uczniowie klas 1-3 Dzień Patrona świętowali nieco inaczej, niż ich starsi koledzy. Najpierw

w szkole wspólnie wykonali plakaty o tematyce partyzanckiej, z których utworzono wystawę. Urozmaiceniem pracy twórczej były pieśni i piosenki żołnierskie śpiewane we wspólnym uczniowskim gronie. Kolejny punkt obchodów to wyjście na miejscowy cmentarz i pod pomnik obok szkoły. Tam, składając wiązanki i zapalając symboliczne znicze, uczniowie oddali hołd mieszkańcom Wzdołów, poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej.
Miłym akcentem uroczystości były odwiedziny z kwiatami i życzeniami u Matki Chrzestnej Sztandaru Szkolnego – Pani Kamili Jarosińskiej.

  

„Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie”.

(św. Jan Paweł II)

 

Nieśmy Nadzieję,

Obudźmy Wiarę,

Rozdawajmy Miłość,

Niech Te Święta Będą Radosne i Rodzinne.

Szczęśliwej Wielkiej Nocy

życzy Społeczność Zespołu Szkół We Wzdole Rządowym!


 

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON

 

W dniach 25 - 26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego dla Szkół Podstawowych "LEON".
Dzieci z klas I - III mogły wykazać się wiadomościami z obszaru sprawności zintegrowanych i języka angielskiego.  Ich  koledzy i koleżanki z klas IV - VIII mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, a także z języka angielskiego.
Za wszystkich Uczestników mocno trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

W tym roku w naszej szkole powitanie Wiosny połączyliśmy z obchodami Światowego Dnia Ziemi.
Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w różnych zabawach.
Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy od Tańca Powitalnego, a następnie odbył się Pokaz Mody Ekologicznej. Ostatnią atrakcją dla uczniów była gra terenowa - "Uratuj Ziemię", w której młodzież wykazała się dużą znajomością treści ekologicznych. Na zakończenie wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Uczniowie klas 1-3 zaprezentowały ekologiczną modę. Kolejną atrakcją była gra ekologiczna. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania i rozwiązywały rebusy. Okazało się, że uczniowie najmłodszych klas mają bardzo dużą wiedzę o ochronie środowiska. 
 
 
 

 

 
 
 

Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

 

"Zespół Downa... trudniejsze życie, piękniejszy świat" - Maja Chmiel

 

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Jako wyraz akceptacji, zrozumienia, wrażliwości i szacunku uczniowie naszej szkoły założyli 21 marca kolorowe skarpetki.

Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) zwrócili na siebie uwagę, a tym samym zwrócili uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.

 


 

XXXII  TYDZIEŃ KULTURY  JĘZYKA

 

          Wzorem lat ubiegłych w marcu nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Tygodnia Kultury Języka. Uwzględniając fakt, iż jednym z patronów roku 2024 jest wybitny twórca Czesław Miłosz, postanowiliśmy w tym czasie przybliżyć uczniom sylwetkę tego pisarza.

 

„Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią, ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi”.

 

Motyw przewodni tegorocznych obchodów zaczerpnięto z utworu Marka Hłaski „Piękni dwudziestoletni”.

 

W naszej szkole podjęto następujące działania:

  1. Prezentacja multimedialna na temat życia i twórczości Czesława Miłosza klasy V – VIII.
  2. Głośne czytanie fragmentów utworu Czesława Miłosza pt. „Dolina Issy” – klasy VI – VIII (lub oglądanie fragmentów filmu).
  3. Konkurs plastyczny – rysunek do wybranego wiersza  - klasy IV – VII.
  4. Konkurs pięknego pisania o Pióro Dyrektora Szkoły – klasy I – III.

         W konkursie plastycznym wzięło udział 37 uczniów. Wszyscy w sposób właściwy dokonali interpretacji obrazów poetyckich wybranych wierszy dla danej klasy. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym a uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi. Oto utwory Czesława Miłosza, do których uczniowie wykonali ilustracje:

 

Kl. 4 – „Furtka”

Kl. 5 – „Ojciec w bibliotece”

Kl. 6a –„Furtka”

Kl. 6b – „Ojciec objaśnia”

Kl. 7 – „Dar”

 

        W konkursie pięknego pisania wzięło udział 12 dzieci z klas I – III. Główną nagrodę, czyli pióro od Pana Dyrektora otrzymała uczennica klasy I b – Nadia Szlęzak. Gratulacje dla Nadii, ale też dla pozostałych uczestników, gdyż konkurs okazał się bardzo trudny do rozstrzygnięcia.

 


 

Światowy Dzień Liczby PI

 

14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby PI. W naszej szkole w związku z tym świętem uczniowie mogli uczestniczyć w dwóch konkursach. Pierwszy - "Kształt liczby PI" wymagał zdolności  manualnych i pomysłowości. Jak zwykle przy okazji tego typu konkursów okazało się, że dziecięca kreatywność nie zna granic. Liczba PI zrobiona na szydełku, ze styropianu, kartonu, drewna lub w zwiewnej wiosennej odsłonie - to tylko niektóre        z dziecięcych pomysłów. Drugi konkurs "Mistrz zapamiętywania liczby PI" wymagał od uczniów fenomenalnej pamięci.
Nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursów zostały wręczone w Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca.
 
Wyniki konkursów:
 
"Kształt liczby PI"
I miejsce - Aleksandra Michta - uczennica kl. 5a
II miejsce - Julita Dziędziela - uczennica kl. 7a
III miejsce - Małgorzata Miziewicz - uczennicz kl.5a oraz Magdalena Stachurko - uczennica kl. 6a
Wyróżnienia: Julia Próchnicka, Kaja Bąk, Amelia Zaczkowska - uczennice kl. 4a, Wiktoria Wilkosz, Albert Durlej - uczniowie kl. 7a
 
"Mistrz zapamiętywania liczby PI"
I miejsce - Polina Rusetska - uczennica kl. 5a
II miejsce - Aleksandra Michta - uczennica kl. 5a oraz Olivia Bugajska - uczennica kl. 8a 
III miejsce - Florentyna Twardowska uczennica kl. 4a 
 
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY!
 
 
Liczba PI z dokładnością do 102 miejsc po przecinku wynosi: 3,141592 653589 793238 462643 383279 502884 197169 399375 105820 974944 592307 816406 286208 998628 034825 342117 067982 ...
 

 

 

Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego pod hasłem „Czytamy w oryginale”

W dniu 6 marca 2024 roku odbył sie konkurs z języka angielskiego pod hasłem ,,Czytamy w oryginale". Konkurs ten zorganizowany został przez nauczycielki języka angielskiego MagdalenęRozumek, Magdalenę Szmalec oraz Dorotę Kopeć-Redlica. Celem konkursu jest   zachęcanie uczniów do czytania książek w języku angielskim, a tym samym przyczyniania się do wykorzystywania swoich umiejętności językowych.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów  klas 4-8, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4 i 5 oraz klasy 7 i 8. W kategorii klas młodszych I miejsce uzyskała  Gabriela łubek, miejsce II zajęli Zuzanna Jurek oraz Antoni Bugajski, a miejsce III zajął Olaf Głowala. W kategorii klas 7-8 I miejsce uzyskali: Karolina Krzciuk ,Jakub Mędak, Anita Badzińska, Julia Nowak oraz Olivia Bugajska, miejsce II zajęli Karolina Sokół i Piotr Staszewski, a miejsce III przypadło dla Zachariasza Łyżwińskiego. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami w postaci książek w języku angielskim.  Nagrody wręczono w Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

 


 

Święto Kobiet

 

Dziewczynki w dniu swojego święta spędziły ten czas na sportowo. Rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów, w dwa ognie i siatkówce. Wykazały się szybkością, zwinnością, współpracą w parach i zgranymi zespołami.

Uczennice z najmłodszych klas również rywalizowały ze sobą, ale w zupełnie innych konkurencjach:

  • bieg z piłeczką na talerzyku
  • bieg w butach i boso
  • podawanie piłki stopami

Chłopcy, zarówno starsi jak i ci najmłodsi byli dumni ze swych koleżanek. 

 


 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

"Żyli prawem wilka…" - pod takim hasłem w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – ludzi, dla których walka w 1945 roku wcale się nie skończyła, którzy walczyli z sowieckim jarzmem o prawdziwie wolną i niepodległą Polskę. Polscy patrioci, byli partyzanci Armii Krajowej, ludzie sprzeciwiający się komunistom byli wtrącani do więzień, wywożeni do sowieckich łagrów, wreszcie jakże często skrytobójczo mordowani w katowniach Urzędów Bezpieczeństwa. Żołnierze wyklęci którzy przeżyli i wyszli po latach z więzień byli traktowani jako obywatele drugiej kategorii. Nie mogli znaleźć pracy, ich dzieci były szykanowane w szkołach i określane jako "dzieci bandytów". Żyli tak, skazani na zapomnienie, aż do niedawna. Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2011 roku ustanowiono nowe święto – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W końcu Polska zaczęła przypominać sobie o swoich bohaterach. Dziś mieliśmy okazję aby uczcić wszystkich żołnierzy niezłomnych. My mamy to szczęście, że możemy żyć w wolnym, demokratycznym kraju. Pamiętajmy, że oni o to walczyli.
 

 

 

 


 

Połączenie sił, to początek,

pozostanie razem, to postęp,

wspólna praca to sukces.....

 

 

...ROZPOCZYNAMY ... ROK SZKOLNY 2023/2024...

 

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się dn. 04 września 2023r.

 

Harmonogram:

Przyjazd uczniów do szkoły wg rozkładu jazdy z ubiegłego roku ( HARMONOGRAM DOWOZÓW )

godz. 8.10 - zbiórka przed budynkiem szkoły, formowanie kolumny marszowej

gidz. 8.20 - wymarsz do Kościoła

godz. 8.30 - Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

godz. 9.40 - spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli na sali gimnastycznej

godz. 10.30 - spotkanie uczniów z wychowawcami

godz. 11.00 - odwóz uczniów klas 1-3

godz. 11.30 - odwóz ucznió klas 4-8

godz. 12.40 - odwóz dzieci z grup przedszkolnych

 

NIECH TO BĘDZIE ROK SAMYCH SUKCESÓW!

 

 


 

pub-8171362515273431
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.