Najlepsi z najlepszych w roku szkolnym 2020/2021

 

Tradycyjnie, od wielu lat, na koniec roku szkolnego wybieramy w naszej szkole najlepszego ucznia klas 4-7 oraz najlepszego absolwenta klas 8.

Rok szkolny 2020/2021 był szczególny ze względu na naukę zdalną - uczniowie musieli dużo więcej pracować, żeby zdobyć wysokie wyniki w nauce. Tym bardziej cieszy fakt, że tak wielu uczniów naszej szkoły uzyskało bardzo dobre wyniki w nauce, a niektórzy z nich mogli pochwlić się wybitnymi wynikami w konkursach przedmiotowych.

 

Tytuł "Najlepszego Ucznia" przyznawany jest uczniowi Szkoły Podstawowej im. Oddziału AK "Wybranieccy", który ma najwyższą średnią spośród uczniów kl. 4-7 oraz wzorowe zachowanie. Spośród 46 uczniów kl 4-7 ze średnia 4,75 i wyżej, najlepsze wyniki uzyskała uczennica klasy 7a - Julia Zaczkowska (średnia ocen 5,71).

 

Tytuł "Najlepszego Absolwenta" otrzymuje uczeń, który uzyska najwięcej punktów przynawanych wg. obowiązujacego Regulaminu. Punkty przyznawane są za wynki w nauce, wyniki na egzaminie ósmoklasisty, udział w konkursach  przedmiotowych, zawodach, innych konkursach oraz pracę na rzecz społeczności szkolnej. W tym roku poprzeczka postawiona była wysoko - mieliśmy wielu uczniów z bardzo wysokimi wynikami w nauce i na egzaminie ósmoklasisty, finalistów i laureata konkusów przedmiotowych, uczniów, którzy reprezentowali szkołę biorąc udział w innych konkursach zewnętrznych. Po skrupulatnym podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że tytuł "Najlepszego Absolewenta" Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym w roku szkolnym 2020/2021 uzyskał uczeń klasy 8b - Mikołaj Szmalec

 

Julce i Mikołajowi oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!

 


 

 

Odbiór zaświadczeń  o wynikach egzaminu

 

Informujemy, że w dn. 09.07.2021r (piątek) o godz. 9.00 na sali gimnastycznej nastąpi uroczyste rozdanie zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz wręczenie Tytułu Absolwenta Szkoły w roku szkolnym 2020/2021.

 


 

 

"Talenty i pasje....bo szkoła to coś więcej niż tylko nauka"

- posumowanie projektu

 

W kwietniu i maju w naszej szkole realzowaliśmy projekt, który miał na celu promocję talentów i pasji, jakie mają uczniowie naszej szkoły. Ogłaszając projekt nie spodziewaliśmy się takiego ogromnego odzewu i zainteresowania. Prze dwa miesiące na naszym fanpage zaprezetowało się 70 uczniów naszej szkoły, czyli ok 1/3 wszystkich uczniów! Dzięki projektowi wszyscy mogliśmy poznać i popatrzec na naszych uczniów, kolegów, koleżanki z całkiem nowej, często kompletnie nieznanej nam strony. Okazuje się, że uczniowie naszej szkoły są utalentowanymi młodymi osobami, z pasjami i najprzeróżniejszymi zainteresowaniami. Mamy świetnych muzyków, uczniów z wybitnym talentem plastycznym, są dzieci, które dostrzegają piękno otaczajacego nas świata i potrafią to pokazać na fotografiach. Mamy genialnych grafików komputerowych, uczniów, którzy mają talent kulinarny, budują z klocków lego, ale potrafią też wyczarować coś z plateliny, masy solnej i materiałów z recyklingu. Są też niespotykane, zaskakujace pasje, np. hodowla pająków, uprawa egzotycznych roślin, szydełkowanie. 

Wszystkim, którzy zdecydowali pokazać nam swoje talenty i pasje gratulujemy odwagi i życzymy dalszej wytrwałości w ich rozwijaniu. 

Zdjęcia z projektu umieszczone są w Galerii, natomiast relacje indywidualne umieszczone są na FB.


 

 

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

 

Informujemy, że w dn. 25 czerwca 2021r. odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego wg. następującego porządku:
1. Dowóz uczniów odbędzie się zgodnie z dotychczasowym rozkładem.
2. Klasy 1- 4:
 - godz. 8.10-8.50 - rozdanie świadectw w salach lekcyjnych
- odwóz uczniów godz. 9.00
3. Klasy 5 - 8:
- w godz. 8.10 - 8.50 uczniowie przebywają z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych
- godz. 9.00 - 9.40 uczniowie uczestniczą na sali gimnastycznej w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 i pożegnania absolwentów klas ósmych. Ze względu na obowiązujący nadal reżym sanitarny w tej uroczystości biorą udział tylko uczniowie i nauczyciele.
- godz. 9.50 - 10.20 - wręczenie świadectw w salach lekcyjnych
- godz. 10.20 - odwóz uczniów
4. Odwóz uczniów klas "0" odbywa się jak do tej pory.
Przypominamy również, że Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w niedzielę, 27.06, o godz. 12.00 w kościele parafialnym we Wzdole.

 

 

"Pamięć o żołnierzach wyklętych"

- nagrody dla uczennic z naszej szkoły

 

2 czerwca 2021 roku w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Kielcach odbyło się spotkanie laureatów konkursu „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”  z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem i Naczelnikiem Delegatury IPN Dorotą Koczwańską - Kalitą. 

 

Zadaniem konkursu, zorganizowanego przez Kielecką Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej i Wojewodę Świętokrzyskiego było wykonanie kartki pocztowej poświęconej tematyce Żołnierzy Wyklętych. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu świętokrzyskiego. Praca mogła przedstawiać pojedyncze wydarzenie, postacie, symbole oraz osobistą refleksję nad tematem konkursu, ukazane   w artystycznej formie. Głównym celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat członków podziemia niepodległościowego. 

W konkursie wzięło udział 120 uczniów województwa świętokrzyskiego, wśród których było 11 uczniów naszej szkoły.

Miło nam było usłyszeć, że dwie nasze uczennice zostały wyróżnione za swoje prace – Martyna Kupis z klasy IV I Sara Pajdo z klasy VIIIb. Na uroczyte zakończenie zostały zaproszone wraz z rodzicami i obdarowanenagrodami od organizatorów.

Serdecznie GRATULUJEMY Martynie i Sarze oraz Pani Urszuli Glijer, która koordynowała konkurs w naszej szkole!